Czym jest umowa rezerwacyjna?

Dostaję od klientów wiele zapytań w sprawie tej wdzięcznej formy umowy. Dziś odpowiem na najczęściej pojawiające się pytania. Umowa rezerwacyjna jest o tyle ciekawa, że może występować w dwóch formach- jako umowa poprzedzająca zawarcie umowy deweloperskiej przy sprzedaży na rynku pierwotnym albo jako umowa poprzedzająca zawarcie umowy sprzedaży mieszkania przy rynku wtórnym.

Czytaj więcej

Spółdzielcze prawa do lokalu, a odrębna własność

Prawa do lokalu są zmorą nie tylko dla potencjalnych kupujących, ale też dla inwestorów. Prawda jest taka, że prawa do lokali nie są rozumiane. Przyznam szczerze, że jak rozpoczynałam swoją współpracę ze spółdzielniami mieszkaniowymi, jeszcze podczas mojej aplikacji – sama nie widziałam, tak wyraźnych różnic.

Czytaj więcej

Budynek sądu w czasie pandemii COVID 19 nie jest tak oblegany, nie ma w nim tylu prawników i innych pracowników co zwykle.

Czy moja rozprawa się odbędzie?

Wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego, następnie stanu epidemii w Polsce, później zamknięcie szkół, przedszkoli i żłobków zaskoczyło nie tylko firmy, ale także sądy. Wielu pracowników sądów musiało skorzystać z dodatkowych zasiłków opiekuńczych ze względu na brak opieki nad ich dziećmi. W sądach brakuje pracowników nawet przy normalnym trybie pracy, epidemia doprowadziła do całkowitej dezorganizacji.

Czytaj więcej

Miesięczne dofinansowanie dla przedsiębiorców zgodnie z tarczą antykryzysową 2.0

Jesteś przedsiębiorcą i nie zatrudniasz pracowników, a Twoje obroty spadły o co najmniej 30 %
w związku z pojawieniem się epidemii koronawirusa? Sprawdź, czy należy Ci się dofinansowanie.

Czytaj więcej

Czy epidemia może być powodem do sporządzenia testamentu?

Światowa pandemia koronawirusa zmusiła nas do pozostania w domach. Jedni zacieśniają więzy, inni wręcz przeciwnie postanawiają, że nie mogą dalej mieszkać razem. Obserwuję znaczne zwiększenie liczby rozwodów, ale też duże zainteresowanie sporządzeniem testamentów. Ogłoszenie stanu epidemii w Polsce nie powoduje konieczności sporządzenia testamentu. Po pierwsze – dlatego, że nie wszyscy zachorujemy. Po drugie – dlatego, że nawet jeśli zachorujemy,wg statystyk jest niewielkie ryzyko śmierci zarażonego. Niepodważalne jest to, że stan epidemii dał wielu osobom powód do uporządkowania swoich spraw osobistych i majątkowych za życia, ale także na wypadek swojej śmierci.

Czytaj więcej

Koronawirus – zamknięte szkoły i co teraz?

Jestem daleka od paniki w sprawie koronawirusa. W dniu dzisiejszym mamy 47 potwierdzonych przypadków zachorowań. Obawiam się jednak skutków gospodarczych zagrożenia epidemią. Jak rodzice mają sobie poradzić z dziećmi w okresie izolacji skoro szkoły, przedszkola i żłobki zostały zamknięte na 2 tygodnie? Przyjrzyjmy się uprawnieniom i obowiązkom pracowników i pracodawców.

Czytaj więcej

O drodze do zawodu radcy prawnego

Czy można powiedzieć, że ktoś jest uznawany, poważany w swoim zawodzie? Czy można powiedzieć – to jest uznany prawnik, uznany artysta czy uznany lekarz? Co to właściwie znaczy?

 

Czytaj więcej

Jak wygląda współpraca z radcą prawnym?

Dziś postaram się przedstawić jak wygląda moja praca z klientem. Od momentu, w którym klient zdaje sobie sprawę, że potrzebny mu jest radca prawny, aż do pozytywnego rozwiązania problemu.

Czytaj więcej

\

Skontaktuj się z Radcą Prawnym

Jeśli chcesz wiedzieć, czy zajmiemy się Twoją sprawą skontaktuj się z nami.


Kancelaria Adwokacka Radca Prawny Agnieszka Wasiluk

Adres kancelarii Adwokackiej z Łęcznej Ul. Wiosenna 4
21-010 Łęczna