Budynek sądu w czasie pandemii COVID 19 nie jest tak oblegany, nie ma w nim tylu prawników i innych pracowników co zwykle.

Czy moja rozprawa się odbędzie?

Wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego, następnie stanu epidemii w Polsce, później zamknięcie szkół, przedszkoli i żłobków zaskoczyło nie tylko firmy, ale także sądy. Wielu pracowników sądów musiało skorzystać z dodatkowych zasiłków opiekuńczych ze względu na brak opieki nad ich dziećmi. W sądach brakuje pracowników nawet przy normalnym trybie pracy, epidemia doprowadziła do całkowitej dezorganizacji.

Czytaj więcej

Miesięczne dofinansowanie dla przedsiębiorców zgodnie z tarczą antykryzysową 2.0

Jesteś przedsiębiorcą i nie zatrudniasz pracowników, a Twoje obroty spadły o co najmniej 30 %
w związku z pojawieniem się epidemii koronawirusa? Sprawdź, czy należy Ci się dofinansowanie.

Czytaj więcej

Czy epidemia może być powodem do sporządzenia testamentu?

Światowa pandemia koronawirusa zmusiła nas do pozostania w domach. Jedni zacieśniają więzy, inni wręcz przeciwnie postanawiają, że nie mogą dalej mieszkać razem. Obserwuję znaczne zwiększenie liczby rozwodów, ale też duże zainteresowanie sporządzeniem testamentów. Ogłoszenie stanu epidemii w Polsce nie powoduje konieczności sporządzenia testamentu. Po pierwsze – dlatego, że nie wszyscy zachorujemy. Po drugie – dlatego, że nawet jeśli zachorujemy,wg statystyk jest niewielkie ryzyko śmierci zarażonego. Niepodważalne jest to, że stan epidemii dał wielu osobom powód do uporządkowania swoich spraw osobistych i majątkowych za życia, ale także na wypadek swojej śmierci.

Czytaj więcej

Koronawirus – zamknięte szkoły i co teraz?

Jestem daleka od paniki w sprawie koronawirusa. W dniu dzisiejszym mamy 47 potwierdzonych przypadków zachorowań. Obawiam się jednak skutków gospodarczych zagrożenia epidemią. Jak rodzice mają sobie poradzić z dziećmi w okresie izolacji skoro szkoły, przedszkola i żłobki zostały zamknięte na 2 tygodnie? Przyjrzyjmy się uprawnieniom i obowiązkom pracowników i pracodawców.

Czytaj więcej

O drodze do zawodu radcy prawnego

Czy można powiedzieć, że ktoś jest uznawany, poważany w swoim zawodzie? Czy można powiedzieć – to jest uznany prawnik, uznany artysta czy uznany lekarz? Co to właściwie znaczy?

 

Czytaj więcej

Jak wygląda współpraca z radcą prawnym?

Dziś postaram się przedstawić jak wygląda moja praca z klientem. Od momentu, w którym klient zdaje sobie sprawę, że potrzebny mu jest radca prawny, aż do pozytywnego rozwiązania problemu.

Czytaj więcej

\

Skontaktuj się z Radcą Prawnym

Jeśli chcesz wiedzieć, czy zajmiemy się Twoją sprawą skontaktuj się z nami.


Kancelaria Adwokacka Radca Prawny Agnieszka Wasiluk

Adres kancelarii Adwokackiej z Łęcznej Ul. Wiosenna 4
21-010 Łęczna